Kas pakendid on nakkusohutud?

Epidemioloog Kuulo Kutsar arutleb selle üle, kas poest või tellides saadud kaubapakendis võib ka kaasa saada üllatuse koroonaviiruse piiskadest määrdunud pinna näol.  Eriolukord – Eesti inimesed istuvad kodudes, kauplustes käiakse vähe, kuid vajadusest tingituna tellivad paljud inimesed eluks vajalikku kaupa nii välismaistest kui kodumaistest e-poodidest. Kõik need väljastavad tellitud kaupu Read more…

Kas dividendi väljamaksmise otsust saab muuta?

Hetkeolukord majanduses on võrreldes paari kuu taguse ajaga oluliselt muutunud ja majanduskasvu prognoosidest on saanud ülemaailmse COVID-19 viiruse leviku tõttu hoopis majanduslanguse prognoosid. Eelmine majandususaasta oli paljudele ettevõtetele kindlasti väga edukas ja teeniti korralike kasumeid, mis siis aasta lõpus juba omanikele dividendide näol jagada kavatseti. Kuid muutunud majandusolukorra valguses on Read more…

Kaubanduskoda

Kaubanduskoda tegi kaks ettepanekut pakendiettevõtete kulude kasvu pidurdamiseks

Kaubanduskoda saatis eelmisel nädalal koos viie organisatsiooniga justiitsministeeriumile ja keskkonnaministeeriumile kaks ettepanekut jäätmeseaduse ja pakendiseaduse muutmise seaduse eelnõu muutmiseks. Mõlemad ettepanekud on seotud pakendijäätmete kokku kogumisega. Kohalik omavalitsus peab tagama juurdepääsu pakendijäätmeteleEsiteks tegime ettepaneku lisada seadusesse põhimõte, et kohalik omavalitsus peab pakendijäätmete kokku kogumise korraldamisel tagama taaskasutusorganisatsioonidele võimaluse osaleda nende Read more…

Kilekott, paberkott, riidekott: mille keskkonnamõju on suurim

Viimasel ajal on mitmel pool levinud lugudes viidatud, et paberkott või riidest kott võib kilekotist hoopiski suurema keskkonnamõjuga olla. Sihtasutuse Teeme Ära haridusekspert Kadri Kalle kirjutab, et kuigi mingis kontekstis võib see nii olla, on oluline vaadata kogu pilti ja koti elutsüklit. Mida mõõdab elutsükli analüüs? Toodete (ja teenuste) keskkonnamõju hindamiseks Read more…